Rowerem po Mongolii – Adam Wiśniewski

BYDGOSKI KLUB PODRÓŻNIKA zaprasza na spotkanie i prelekcję wraz z pokazem zdjęć Adama Wiśniewskiego, 3 listopada 2011 o godz. 18.00, w budynku K, ul. Naruszewicza (Wyższa Szkoła Gospodarki), wejście darmowe.

Adam Wiśniewski, na co dzień podróżnik z pasją i zapalony żeglarz morski. Rowerem przemierzył cztery kontynenty, spisując swoje podróże w cyklu książek „Rowerem pisane”. W 2001 roku wskrzesił legendarny klub rowerowy Vagabundus, w 2007 roku założył ING Sailing Team w Polsce. Autor książki pt. „Mongolia, czyli drogi rzadko uczęszczane” pierwszy tom z serii Rowerem Pisane.

„Ludzie dość często zadawali nam pytanie, dlaczego właśnie Mongolia: fatalne drogi, bagna, rzeki, piach, podjazdy, upał i nocny chłód. Czasem za mało mamy odwagi na taką decyzję, bo uważamy, że jest za późno, bo obowiązki, kredyty, praca. Ale to wspólny cel zmaterializował rzecz, w którą wielu nie wierzyło, a która pozwoliła wniknąć w głąb i odnaleźć siłę na dokonywanie niezwykłych rzeczy. Mongolia to kraj, w którym każdy odkrywa samego siebie.
Dawaliśmy rowerom ostro popalić, a co za tym idzie i sobie. Pokonaliśmy trasę dłuższą niż planowaliśmy. Ale warto było. Bo tak naprawdę tylko ty możesz powiedzieć ujadę dalej”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *