Krzysztof Nowacki – Jordania

Klub Podróżnika zaprasza 21 marca 2019, godz. 18.00
sala K, WSG, ul. Naruszewicza 11

na prelekcję

Krzysztofa Nowackiego – Jordania rowerem
Kolejny etap naszej podróży w tym sezonie przejedziemy z Krzysztofem rowerem po Bliskim Wschodzie, od Izraela, Palestyny do Egiptu tam i z powrotem przez Jordanię do Jerozolimy.

Na prelekcji Krzysiek opowie o swoich przygodach z wjazdem do Jordanii rowerem, bo podobno – nie wolno. Opowie o bogactwie złota w każdym kramie. O swoich przygodach z pumą – karakalem, gdy spał na dziko na półkach skalnych.

No i jedno z najpiękniejszych miejsc Petra – Królestwo Nabatejczyków. Prawdziwa bajka o Sezamie, który przez lata schowany był za szczeliną wąwozu Al Sik. Oprócz bogactwa miasta wykutego w skale, to bogactwo kulturowe ludzi, którzy mieszkają tam po dziś dzień.
Usłyszymy również o wyprawie na pustynię Wadi Rum. Przywitanie z burzą piaskową. Koczowanie z Beduinami. Śpiewy przy ognisku i ich prymitywna gościna.
Na dokładkę jak czas pozwoli opowieści z niewoli egipskiej. Czyli jak został szpiegiem i był przetrzymywany razem z terrorystami IZIS. Kilka przygód na Synaju gdzie lawiny błotne zagrodziły przejazd drogę.

PRZED PRELEKCJĄ ODWIEDZĄ NAS DZIECIAKI ZESPOLAKI, ABY OPOWIEDZIEĆ O SWOIM STOWARZYSZENIU – będzie się działo!!

   Krzysztof Nowacki– Informatyk, elektronik do niedawna w mundurze Sił Powietrznych. Na rowerze, pieszo, kajakiem, autostopem odwiedza świat mały i Wielki. Ostatnimi laty odbył wyprawy rowerem na pustynię Thar w Indiach, gdzie na pograniczu z Pakistanem wędrował

z karawaną wielbłądów po piaszczystych diunach. W następnym roku objechał na rowerem pustynię arabską w Omanie. Potem była wyprawa na Bliski Wschód przez Izrael, Palestynę, Jordanię, Egipt. Na wiosnę 2015 r. w dżungli w Indiach Południowych szukał na rowerze wodospadów położonych w górach. Ostatnia wyprawa to safari w Kenii zorganizowane na własną rękę w celu promowania ochrony dzikich zwierząt. Oprócz tego działa aktywnie na rzecz turystyki osób niepełnosprawnych. Projekt „Niewidomi na tandemach”, którego jest współautorem z niewidomym Waldemarem Rogowskim był prezentowany na gdyńskich Kolosach i we wszystkich mediach radiowo – telewizyjnych. W Bydgoszczy pomaga dzieciom jako dr Clown.

Dariusz Metel
Agata Kosmalska 

Zapraszamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *