Andrzej Bohatyrewicz – Piękna nasza Polska cała

Klub Podróżnika Dookoła Świata
zaprasza na spotkanie
w czwartek 7 marca 2019 o godz. 18.00
Bydgoszcz, Wyższa Szkoła Gospodarki, ul. Naruszewicza 11

Andrzej Bohatyrewicz

Piękna nasza Polska cała!

„Piękna nasza Polska cała II” – druga część spotkań z cyklu w Polskę – w nieznane.

Słuchając opowieści z dalekich podróży, dla wielu z nas zwiedzenie tych krajów pozostaje tylko w sferze marzeń.
Ciekawe miejsca w Polsce są dla każdego w zasięgu ręki, nie mamy problemu z językiem, czy z zamawianiem potraw w restauracji.

Po przejściu na emeryturę powiedziałem sobie, że będę robił tylko to co lubię – więc jesienią i zimą planuję a wiosną i latem zwiedzam. A co zwiedzam, gdzie jadę – organizuję wycieczki tam, gdzie rzadko zajeżdżają wycieczki z biur podroży. Biura muszą turystów przyciągnąć znanymi atrakcjami. Ja mając swoje drogi, mogę pozwolić sobie na miejsca mniej popularne, mało komu znane. Czasami jest to wycieczka w nieznane w sensie dosłownym, choć ja mam ją dopracowaną w szczegółach.

Turystyka w Polsce bardzo się rozwija, co zauważyli już muzealnicy, restauratorzy czy właściciele miejsc noclegowych windując ceny w popularnych miejscach turystycznych. Koszty zwiedzania są coraz wyższe, np. ZOO we Wrocławiu – 50 zł, muzeum w Kozłówce 40 zł czy Sky Tower we Wrocławiu – wjazd windą na taras widokowy to 18 zł (w 2015 kosztował 5 zł).

„Staram się wyszukiwać miejsca również ciekawe, ale by nie nadszarpnęły emeryckiej kieszeni. I tak sobie jeździmy po Polsce poznając jej uroki.” Jak sam mówi o swoich podróżach.

O autorze:

Andrzej Bohatyrewicz jest członkiem Klubu Podróżnika w Bydgoszczy od czasu jego powstania w 2011 roku. Jego aktywna postawa niejednokrotnie przyczyniła się do zaprojektowania spotkań czy organizacji eventów

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *