Iga Leszkowska – Brazylia – spełnione marzenie

Bydgoski Klub Podróżnika
zaprasza na prelekcję Igi Leszkowskiej
czwartek 22 marca 2012 WSG, budynek K godz. 18.00

Brazylia – spełnione marzenie

Iga Leszkowska – 23 letnia studentka kierunków związanych z językiem angielskim na UKW w Bydgoszczy. Uwielbi tańczyć sambę brazylijską, trenować capoeirę oraz uczyć się portugalskiego.
W Brazylii zakochała się tak mocno, że już planuje kolejną podróż, a po studiach planuje tam mieszkać i pracować. Cała historia zaczęła się 1,5 roku temu, gdy wyjechała na stypendium do Portugalii i tam poznałam brazylijskich przyjaciół. Jej podróżniczym guru jest charyzmatyczny i pragmatyczny Wojtek Cejrowski. Ciągle gdzieś goni, jest uzależniona od podróżowania i jeśli przez kilka miesięcy nigdzie nie pojedzie dopada ją chandra.

Podróż do Brazylii to spełnienie marzenia, którego realizacja spadła jak grom z nieba. Będzie kolorowo, gorąco i w rytmie samby, ale będą i momenty podobne do filmu „Miasto Boga”. Brazylijczycy to mistrzowie celebrowania życia, często się mówi, że jest to naród najszczęśliwszy na świecie. I jest w tym dużo prawdy. Zwiedzimy Rio de Janeiro, jak wyglądają ostatnie dni starego roku i zobaczymy przygotowania do karnawału. Odwiedzimy favelę Complexo Alemao, do której nawet Brazylijczycy boją się zaglądać. Będzie i najdłuższa plaża na świecie, w pobliżu to której spędzałam brazylijską wersję Wigilii. Nie zabraknie elementów kulturowych, mentalności Brazylijczyków, opowiem czego się wystrzegać, czego warto spróbować i co na nich działa niczym płachta na byka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *