Aleksander Adamus, Paweł Bartnik – Autostopem ku wolności

AUTOSTOPEM  KU  WOLNOŚCI

Bydgoski Klub Podróżnika
8 marzec, godz. 18.00 Budynek „K” aula K1
ul. Naruszewicza 11 (przy ul. Królowej Jadwigi),
Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy

Zapraszamy na spotkanie z Aleksandrem Adamusem i Pawłem Bartnikiem

Aleksander Adamus– student Uniwersytetu Jagielońskiego. Drapieżnik uwielbiający samotność i nurkowanie w wartkim nurcie życia. Nie znosi podróżować i poznawać nowych kultur. Celem samoumartwienia robi jedno i drugie, w praktyce i w teorii.

Paweł Bartnik
– gość mający już 22 lata na karku, ale mimo tego wieku nadal podróżuje, a w życiu kieruje się swoimi marzeniami i celami. Uwielbia jeść czereśnie prosto z drzewa siedząc wysoko nad ziemią wpatrując się w chmury, bujać się na huśtawce, adrenalinę, wyzwania i wystawiać kciuka przy drodze.

Głównym zajęciem podróżnika jest podróżowanie. 
Pamiętam, jak po każdej wyprawie myślałem, że teraz już się uspokoję, osiądę w jednym miejscu i założę księgarnię. Rzeczywiście, zasypiałem chwilę, aż do wymyślenia projektu kolejnej, śmielszej i dłuższej wędrówki. I tak pewnego dnia narodziła się idea autostopowej wyprawy do Indii, która z pomocą Pawła wyrosła na ?Autostopem ku Wolności?.

20 000 km, 80 dni, 16 państw, 2 ludzi, 1 idea.

Podczas naszej wyprawy zapytamy trzech laureatów Pokojowej Nagrody Nobla oraz każdego kogo spotkamy na Drodze o to samo: ?Czym dla Ciebie jest wolność i czy czujesz się wolny??. Jedziemy przez kraje, które potocznie Europejczykom kojarzą się z brakiem wolności- takie jak Iran czy Pakistan. Chcemy sprawdzić, co ten stereotyp ma wspólnego z prawdą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *