Beata Konrad i Michał Tulejowie – Zakryte piękno – Czeczeni po dwóch stronach Kaukazu

Klub Podróżnika zaprasza
24 stycznia 2019, godz. 18.00
Sala K 1, WSG, ul. Naruszewicza 11, Bydgoszcz

Beata, Konrad i Michał Tulejowie
Zakryte piękno – Czeczeni po dwóch stronach Kaukazu

Czeczeni klękają tylko przed ojczystą ziemią, swoją matką oraz matką, która zrodziła bohatera. Zawsze dumni, zawsze waleczni, ceniący wolność jak wilki.

Czeczeni klękają tylko przed ojczystą ziemią, swoją matką oraz matką, która zrodziła bohatera. Mówią o sobie Nuachczi, co znaczy potomstwo Noego. Ich kultura sięga korzeniami czasów pierwszych cywilizacji na Bliskim Wschodzie. Dziś dla świata zachodniego Czeczeni to fanatyczni bojownicy muzułmańscy i międzynarodowi terroryści. W powszechnej opinii odpowiedzialni za atak na moskiewski teatr na Dubrowce, atak terrorystyczny na szkołę w Biesłanie czy też krwawe walki w Abchazji, Osetii Południowej oraz obecnie w Syrii. To lud, który przeżył wieloletnie wojny z caratem, stalinowskie wysiedlenie do Azji Centralnej, a także dwie wojny z Rosją. Zawsze dumni, zawsze waleczni, ceniący wolność jak wilki.

Do tej pory…

We troję przeżyli: wiele wyjazdów w różne rejony Polski, bałkański trekking, przejazd
z wózkiem dziecięcym przez najwyższe pasmo górskie Hiszpanii – Sierra Nevada, a także fantastyczne trampingi w Portugalii, Malcie i Lanzarocie. W ostatnich latach eksplorują „górsko” i kulturowo Kaukaz. Wszędzie, gdzie tylko mogą wchodzą na najwyższe szczyty górskie. Mikołaj jest najmłodszym alpinistą na świecie, zdobywca szczytu Tikanadze 3436 m n.p.m. w masywie Chaukhi w Gruzji, najmłodszym wędrowcem na świecie, który przebył 300-kilometrowy szlak Janapar Trail w Górskim Karabachu, a wspólnie są pierwszą rodziną na świecie, która tego dokonała.

Zapraszamy

Agata Kosmalska
Dariusz Metel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *