Krzysztof Nowacki – Kenia na własną rękę

Klub Podróżnika zaprasza
7 lutego 2019, godz. 18.00
Sala K 1, WSG, ul. Naruszewicza 11, Bydgoszcz

Krzysztof Nowacki– Kenia na własną rękę

Podczas autor opowie o wyprawie na safari w Kenii, Świętach wśród czarnych Świętych Mikołajów i Pasterce obchodzonej w języku suahili.

W trakcie spotkania poruszona zostanie tematyka samodzielnej ad-hoc realizacji Safari do rezerwatu Masai Mara. Ratowania dzikiej przyrody dzięki „The David Sheldrick Wildlife Trust”. Jak adoptować słonika – sierotkę? Jak nakarmić żyrafę? A także jak wyglądała pasterka w prowadzona w języku suahili. No i jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w jednej z najniebezpieczniejszych stolic świata – Nairobi?

Krzysztof Nowacki– Informatyk, elektronik do niedawna w mundurze Sił Powietrznych. Na rowerze, pieszo, kajakiem, autostopem odwiedza świat mały i Wielki. Ostatnimi laty odbył wyprawy rowerem na pustynię Thar w Indiach, gdzie na pograniczu z Pakistanem wędrował z karawaną wielbłądów po piaszczystych diunach. W następnym roku objechał na rowerem pustynię arabską w Omanie. Potem była wyprawa na Bliski Wschód przez Izrael, Palestynę, Jordanię, Egipt. Na wiosnę 2015 r. w dżungli w Indiach Południowych szukał na rowerze wodospadów położonych w górach. Ostatnia wyprawa to safari w Kenii zorganizowane na własną rękę w celu promowania ochrony dzikich zwierząt. Oprócz tego działa aktywnie na rzecz turystyki osób niepełnosprawnych. Projekt „Niewidomi na tandemach”, którego jest współautorem z niewidomym Waldemarem Rogowskim był prezentowany na gdyńskich Kolosach i we wszystkich mediach radiowo – telewizyjnych. W Bydgoszczy pomaga dzieciom jako dr Clown.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *