Piotr Wnuk – Urzekający Laos

Bydgoski Klub Podróżnika
zaprasza
w czwartek 28 września 2017, o godz. 18.00
Wyższa Szkoła Gospodarki, budynek K, ul. Naruszewicza

PIOTR WNUK – URZEKAJĄCY LAOS

            Jednym z etapów czteromiesięcznej podróży po Indochinach był Laos, kraj przesycony buddyzmem, zamieszkały przez niesłychanie serdecznych, bezinteresownie pomocnych, przesympatycznych ludzi.

Na spotkaniu dowiemy się dlaczego podróż lokalnym transportem potrafi trwać nawet dwanaście godzin zamiast przewidzianych sześciu, dlaczego czasem jest problem kupić coś w sklepie, bo właściciel akurat… śpi oraz czy łatwo jest podróżować autostopem, gdzie spać i jak jeść „lepki ryż”.

Nie zabraknie przygód: jak mrówki wygryzły podłogę i weszły w nocy do namiotu oraz o tym, jak podczas podróży łodzią po rzece Nam Ou wraz z moim kompanem z Syberii Dmitrijem wywróciła się łódka i trzeba było skorzystać z pomocy mieszkańców okolicznych wiosek.
Dowiemy się również jak komercyjna turystyka wpływa na postrzeganie ludzi zachodu przez Laotańczyków i jaki wpływ ma na nich samych.

O autorze:

Piotr Wnuk– pasjonat podróży w stylu wagabundy przemierzający świat autostopem, lokalnym transportem, motorem, rowerem lub na piechotę. Do tej pory odwiedził 40 krajów, m. in. Laos, Birmę, Kambodżę, Wietnam, Tajlandię, Japonię, Iran, Liban, Maroko, Nową Zelandię, Norwegię, Bałkany i wiele innych. Uwielbia schodzić z utartych szlaków i szuka miejsc niekomercyjnych, aby poznać kulturę odwiedzanego kraju oraz ludzi i ich prawdziwe życie, na co dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *