Karol Cadelski – Szansa dla Nepalu

Bydgoski Klub Podróżnika
zaprasza
w czwartek 1 marca 2018, o godz. 18.00
Wyższa Szkoła Gospodarki, budynek K, ul. Naruszewicza

Karol Cadelski

Szansa dla Nepalu

Projekt „Szansa dla Nepalu” to studencka inicjatywa wywodzącą się ze środowiska akademickiego Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy

Został on stworzony w celu niesienia pomocy Nepalczykom – ofiarom trzęsienia ziemi, które nawiedziło ten kraj w 2015 roku. W ramach projektu studenci medycyny i przyszli lekarze, dzięki wsparciu sponsorów oraz własnej pracy wolontariackiej dotarli do odległej górskiej wsi Piskar zamieszkiwanej przez 5000 osób oraz dostarczyli tam pełne wyposażenie niezbędne do funkcjonowania lokalnego ośrodka zdrowia. Ponadto przeszkolono ponad 650 uczniów z rozmaitych zagadnień prozdrowotnych. Projekt objęty patronatem honorowym Prezydenta Bydgoszczy oraz Prorektora ds. Collegium Medicum UMK.

Karol Cadelski– lekarz z zawodu i pasji, a z powołania działacz społeczny. Pasjonat kultury i filozofii Wschodu. Pomysłodawca i koordynator projektu Szansa dla Nepalu. Swoje doświadczenia w sektorze pomocy międzynarodowej zdobywał angażując się w różne projekty podczas studenckich podróży po Azji. Obecnie zaangażowany w projekt adopcji edukacyjnej umożliwiającej dzieciom z odległych górskich regionów, naukę w najlepszych nepalskich podstawówkach. W kwietniu tego roku wyruszy do Nepalu po raz czwarty.

Zapraszamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *