Paweł Klejbor – Pomaganie przez wspinanie

Bydgoski Klub Podróżnika
zaprasza
w czwartek 25 października 2018, o godz. 18.00
Wyższa Szkoła Gospodarki, budynek K, ul. Naruszewicza

Paweł Klejbor

Pomaganie przez wspinanie

Paweł Klejbor gość kolejnego spotkania opowie o wyprawie na Aconcague, najwyższa górę świata poza Azją. Będą szczegóły wyprawy a także o przygotowaniach treningowych do wyprawy.

O ciężkich chwilach zbierania funduszy i niesamowitych przypadkach ludzkiej dobroci.Powie tez kilka słów na koniec o Majowej Wyprawie na Denali, która ma na celu wsparcie Bartka i kupienie jemu bardzo potrzebnego wózka inwalidzkiego w projekcie „Pomaganie przez wspinanie- po wózek na Denali”.

Jak opowiada o sobie:
Jestem zwykłym szarym człowiekiem, który postanowił wesprzeć tych którzy nie mogą sami sobie poradzić z rzeczywistością. Często słyszę pytanie, dlaczego się wspinasz? Nie bez kozery zdanie: „Bo ta góra tam jest” pada dość często w wypowiedziach ludzi gór. To moja pasja i wielka szkoła. Żaden uniwersytet nie nauczy mnie tyle co walka z własnymi słabościami, chwilami załamania i walki o postawiony cel. Nie byłbym sobą gdybym nie wspomniał o pokorze, każda góra to przeciwnik, czasem bestia, ale to ona zawsze ma ostatnie zdanie. To ona pozwala nam wspiąć się na wierzchołek i zawsze o to prosimy w cichej modlitwie podczas wędrówki.
Prowadzę działalność charytatywną, która ma na celu wsparcie materialne dla potrzebujących czy też zainteresowanie społeczeństwa o życiowych problemach ludzi chorych. Pomoc duchowa która też jest ważna przy schorzeniach nieuleczalnych czy rehabilitacji jest jak się okazuje potrzebna. Dowiedziałem się na własnej skórze gdy ktoś podszedł do podczas treningu i zapytał; Czy nie chcesz być wojownikiem dla mojego wujka…?
Nie czekałem na przemyślenia. Po prostu podjąłem wyzwanie. Tak kilka miesięcy później stałem na najwyższej górze świata poza Azją właśnie dla śp. Irka.
Pomoc innym na pierwszym miejscu potem wspinaczka. „Nie ma rzeczy niemożliwych”.

Do swoich sukcesów mogę zaliczyć zdobycie Mount Blanc 4810m npm w 2016 roku, a także najwyższy szczyt obu Ameryk Aconcagua 6962m npm w 2017 roku. Aconcagua została zdobyta dla Irka chorego na raka.

W tym samym roku dzięki pomocy partnerom udało się wyruszyć na najwyższy szczyt Afryki Kilimandżaro 5895m npm w koszulce Gdyńskiego Hospicjum Dziecięcego „Bursztynowa Przystań”.

W roku 2018 został zdobyty Elbrus 5642 m npm, na który miałem zaszczyt wchodzić w koszulce „Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym”. 

Koszulki ze szczytu wraz ze zdjęciem zostały przekazane na aukcje charytatywne, a także bezpośrednio dla zainteresowanych. Dodatkowo staram się pomagać nie tylko w kraju, ale również za granicą, jeśli nadarza się taka okazja. Do pięknej, ale biednej Afryki przewiozłem około 20 kg przyborów szkolnych dla jednej ze szkół na Zanzibarze.

Zapraszam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *