Zatańczyć z Amazonką, Marcin Gienieczko – 17.09.2021

Zatańczyć z Amazonką, Marcin Gienieczko
Zapraszamy w piątek

17 września 2021, godz. 17.15
Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, ul. Gdańska 5

Zatańczyć z Amazonką, czyli jak zrealizowałem wielki triathlon przez Amerykę Południową to opowieść o ekstremalnych przeżyciach autora w czasie organizacji i realizacji wyprawy, o wielkim triathlonie i pierwszym w historii przepłynięciu Amazonki w canoe na dystansie 5980 kilometrów pośród niezwykłej przyrody i plemion zamieszkujących tereny Ameryki Południowej.

Zatańczyć z Amazonką to także gorzka opowieść o zmaganiach ze środowiskiem podróżniczym. Zatańczyć z Amazonką to zapis niezwykłej walki o prawdę i sportowy sukces autora.

„Kiedy pracowałem na statku jako marynarz śródlądowy po głowie przemykały mi różne myśli. Pewnego dnia obok nas przepływała barka o nazwie Amazon. Był to dzień, kiedy wróciła odwaga i chęć, odzyskałem swoją motywację, aby zmierzyć się z największą rzeką świata Amazonką. W ramach treningu spłynąłem rzeką Rio Napo. Odwiedziłem wiele krajów, ale te które zapadły mi najbardziej w pamięci to Rosja, Kanada i Brazylia oraz Alaska. Wszystkie łączy jedno – olbrzymie lasy i przestrzeń, bogata flora i fauna także kultura i odrębna kulturowość poszczególnych krajów. Myślałem, że nie pokocham Ameryki Południowej. Jednak myliłem się. Ciekawe miejsca, ciągłe przygody to jest to, co uwielbiam w wyzwaniach. Brazylia, a wcześniej Peru daje szeroki wachlarz różnych miejsc, gdzie mogłem przeżyć przygody, które tylko oglądałem wcześniej w filmach Tony Halika.”

Na spotkaniu autor poleca swoją książkę wydaną w 2021 roku „Zatańczyć z Amazonką”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *