Egipt – nie tylko piramidy

21 listopada 2019

Paweł Urbanowski
Egipt – nie tylko piramidy
Bydgoski Klub Podróżnika
Spotkanie w APK (WSG) ul. Królowej Jadwigi, godz. 18.00

Myśląc Egipt, wielu z nas ma przed oczami zorganizowane przez touroperatorów wycieczki do pięknych kurortów, które przeplatane są wyjazdami do miejsc, będących ikonami tego kraju – pod piramidy, do świątyń w Luksorze, może do Muzeum Egipskiego w Kairze.
Paweł Urbanowski udał się do Egiptu na własną rękę i najbliższy czwartek postara się udowodnić ze są dziesiątki dużo ciekawszych miejsc niż te do których lgną rzesze turystów. Sam Kair to fascynujące miasto gdzie każdy kamień opowiada osobną, fascynującą historię. Z każdym krokiem w głąb miasta zaczynamy przenosić się w świat niczym z arabskiego snu. Z dala od turystycznych szlaków to my stajemy się atrakcją z którą warto zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. To w Kairze świat Islamu wraz ze swoją fantazyjną architekturą przeplata się z kościołami Koptów – chrześcijan którzy zachowali liturgię z czasów pierwszych wieków istnienia tej religii.
Prócz Kairu Paweł opowie nam o miejscach gdzie możemy poczuć się jak odkrywcy starożytnych tajemnic, wioskach pośród palmowych gajów nad Nilem oraz o niepowtarzalnym klimacie multikulturowej do niedawna Aleksandrii.

Zapraszamy

Bilety wstępu 8,00 zł lub wolne wejścia na karnety klubowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *