Jordania – podróż nieoczywista – Agnieszka Siejka – 19.11.2021

Zapraszamy na spotkanie z Agnieszką Siejka
w piątek 19 listopada 2021, godz. 17.15
JORDANIA – podróż nieoczywista
Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu ul. Gdańska 5

To opowieść o tym jak alternatywnie podróżować po Jordanii. W tej podróży niewiele udało się zrealizować z założonego planu, za to udało się wszystko, co nie było zaplanowane.

To opowieść nie tylko o pięknych widokach, niesamowitych wrażeniach, niezapomnianych ludziach spotkanych w trakcie podróży. To opowiemy o naszych wpadkach, niedociągnięciach i przykrych historiach, czyli o tym, o czym zwykle nie opowiada się podczas spotkań podróżniczych. Bohaterkami będą dobrze nam i Wam znane Aga Siejka i Aga Doberschuetz. Jaka jest każda z nich z osobna – wiadomo: poważne, dorosłe, zorganizowane, odpowiedzialne osoby. W podróży, i to wspólnej, hmmm… niekoniecznie. Ale nie ma tego złego, warto było schrzanić to i owo, żeby przeżyć tak szaloną przygodę!

Agnieszka Siejka

Jest biologiem, pracuje na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Współtworzy Fundację VERDA, prowadzi zajęcia z edukacji międzykulturowej, warsztaty i pokazy, realizuje projekty społeczne w kraju i zagranicą. W wolnym czasie podróżuje. Najczęściej wyjeżdża w rejon Bliskiego Wschodu i na Kaukaz gdzie przy suto zastawionym stole i szklance gorącej aromatycznej herbaty czas płynie inaczej. To spotkania z ludźmi są dla niej najważniejsze w przemierzaniu świata. Podróżując poza utartym szlakiem często dociera do miejsc niezwykłych, które nie są opisywane w przewodnikach. Najpiękniejsze historie z drogi wiążą się dla niej z ludźmi, których poznaje. Czasem jeden niewinny uśmiech może odmienić plany i wpływa na dalszy tok jej podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *