Trudne drogi do Kambodży – Krzysztof Nowacki – 08.10.2020

Krzysztof Nowacki
Trudne drogi do Kambodży

Zapraszamy na opowieści na pierwszym spotkaniu w Bydgoskim Klubie Podróżnika,
czwartek 8 października 2020, godz. 18
Wyższa Szkoła Gospodarki, sala K ul. Naruszewicza 11

Nasz Gość – podróżnik Krzysztof Nowacki gościł już na naszych spotkaniach. Opowiadał o swoich projektach podróżniczych i podróżach w nieznane. Na październikowym spotkaniu, tuż przed swoim kolejnym wyjazdem opowie o swojej wyprawie rowerem do Kambodży, gdzie pracował jako wolontariusz. Wyjazd zainicjował Mieczysław Bieniek „Hajer” zapraszając Krzysztofa do Takeo na pograniczu Kambodży i Wietnamu. Rzucił wszystko i zdecydował się w dwa dni. Na spotkaniu opowie o  trasie rowerowej z Bangkoku przez parki narodowe Tajlandii, przez Siem Rep i Angkor Wat, Phnom Penh. Pokaże zdjęcia i filmy z tego zakątka kraju: zabytki, kulturę , muzykę i obyczaje. Celem wyjazdów Krzysztofa było w istocie pomaganie dzieciakom w małej wiejskiej szkółce, która powstała dzięki pomocy polskich kombatantów walczących z „Czerwonymi Khmerami” w Kambodży w niedawnej historii.

Zapraszamy

Wstęp bezpłatny

Krzysztof Nowacki

Obecnie Wolontariusz i Podróżnik, z wykształcenia elektronik, informatyk, a do niedawna zawodowo w mundurze Sił Powietrznych. Podróżuje po świecie małym i dużym od dziecka. Jest fanem ekstremalnych wypraw rowerowych, z których wyróżnia trzy wyjazdy na pustynię, czwartą do dżungli, piątą do „wielkiej piątki” w Kenii.
Opowiadał wcześniej o tym w swoich relacjach radiowych i publicznych oraz na spotkaniach łącząc swoje podróże z akcjami pomocy dla „Domu Małego Dziecka” , „Dzieci z Zespołem Downa”, „dr Clown”, pomocy pogorzelcom i pomocy osobistej niepełnosprawnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *