Moje życie z Przygodą – Sławek Makaruk

Moje życie z Przygodą! – Sławek Makaruk

Bydgoski Klub Podróżnika zaprasza 16 stycznia 2020 roku

na prelekcję w Budynku K, Wyższa Szkoła Gospodarki, godz. 18.00

Krótka, choć wciąż nie zakończona historia  życia podróżnika . Od samochodu do statku, czyli jak najlepiej zwiedzać świat.
Opowiedzieć w godzinę historię życia, to trudne wyzwanie. Nie opowiem wszystkiego, ale chociaż w przybliżeniu postaram się przedstawić drogę od zwykłego nurkowania w polskim  jeziorze do poszukiwania skarbów na Morzu Południowo-Chińskim. Drogę która wiodła mnie od Ameryki Południowej poprzez wszystkie prawie morza i oceany do Afryki, która pochłonęła mnie ostatnio.  Poprzez samochodowe  overland journeys, rejsy oceaniczne i  góry do pieszych wycieczek z buszmenami przez afrykańskie pustynie. Drogę, która wciąż jeszcze się nie skończyła,a jej koniec skrywa się za odległym horyzontem.

Makaron – podróżnik, fotograf, zawodowy nurek, kierownik wypraw (m.in. programu podróżniczego TVP2 Boso przez świat), instruktor nurkowania, ratownik ochotnik TOPR, instruktor jazdy offroadowej. Swoją pierwszą wyprawę odbył w 1983 roku. Z kolegami z Warszawskiego Klubu Płetwonurków pojechał Tarpanem do Meksyku. Pracował jako poławiacz czarnego koralu na Morzu Karaibskim i na statku rybackim na Islandii.

W roku 1991 wygrał polskie eliminacje do rajdu Camel Trophy – ekstremalnego rajdu odbywającego się w różnych częściach kuli ziemskiej, uznawanego za najtrudniejszy rajd offroadowy na świecie. Członek pierwszej polskiej ekipy uczestniczącej w rajdzie w Tanzanii i Burundi, a do roku 1996 organizator polskich i europejskich selekcji Camel Trophy. Od 1997 roku organizował selekcje w Polsce dla Marlboro Adventure Team. Kierownik wielu wypraw do odległych rejonów świata, takich jak: VanuatuTajlandiaNepalSudanEgiptMeksykBelize.

Zorganizował swoją wyprawę w góry Subpolarnego Uralu, gdzie po przemierzeniu 400 km pieszo odbył 20-dniowy spływ tratwą.  Na przestrzeni lat 2001–2005 organizował dla zagranicznych partnerów wyprawy w poszukiwaniu skarbów na morzach południowych, wykorzystując swój statek „Harpooner”. Poprowadził także kilka ekspedycji ekip filmowych do Tunezji i północnej Afryki. Współuczestniczył w produkcji wielu programów telewizyjnych dla Macieja i Włodzimierza Zientarskich oraz sportów ekstremalnych jako konsultant i uczestnik prób, m.in. do ponad 30 odcinków programu TVN Dla ciebie wszystko. Był kierownikiem wypraw Wojciecha Cejrowskiego po całym świecie – organizował logistykę ponad 100 odcinków i czuwał nad bezpieczeństwem ekipy telewizyjnej programu Boso przez świat. Był współproducentem programu Po mojemu w TVN Style oraz współprowadzącym wraz z Katarzyną Pakosińską programu Ekstremalna Kasia. Ostatnio współpracuje z zagranicznymi stacjami TV, organizując wyprawy ekip filmowych do odległych i niebezpiecznych rejonów świata takich jak: Ekwador, Kongo, Peru, kotlina Kalahari oraz wielu innych.

Więcej na: https://pl.wikipedia.org/wiki/S%C5%82awomir_Makaruk_(podr%C3%B3%C5%BCnik)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *