Agata Kosmalska – Lubelszczyzna – Tygiel Kulturowy

26 września 2019 – spotkanie w Bydgoskim Klubie Podróżnika

Rozpoczynamy IX sezon spotkań z kulturą i tradycją prowadzonych przez podróżników i odkrywców. Pierwsze spotkanie odbędzie się w ramach cyklu spotkań według projektu Tygiel Kulturowy. Spotkanie poprowadzi Agata Kosmalska.

Jak się okazuje nie tylko dalekie kraje i kontynenty mogą przynieść nowe postrzeganie świata. Polska jest świetnym krajem, w którym można zobaczyć to, czego gdzie indziej zobaczyć nie można!

Na spotkaniu dowiemy się jak powstał Wąwóz Korzeniowy uważany za najpiękniejszy z wąwozów kazimierskich, o Kazimierzu Dolnym – perle polskiego renesansu, Zamościu – stolicy Ordynacji Zamoyskich – polskich arystokratów, a w nim ormiańskie kamienice, Lublinie – mieście rodzinnym kreatorów polskiej piosenki z lat osiemdziesiątych, Nałęczowie, Pałacu w Kozłówce i Muzeum Socrealizmu, polskich tradycjach kuchennych wschodniej Polski. W czasie spotkania dowiemy się skąd wziął się stół szwedzki oraz o tym, jak w 1925 artysta August Zamoyski przejechał rowerem z Paryża do Zakopanego (3 tys. km) przez Szwajcarię, Włochy, Karyntię, dolinę Wagu i Poprad. Być może ucieszy Słuchaczy kilka słów o Muzeum Rowerów w Gołębiu i największej firmie produkującej orchidee, nasze polskie storczyki.

Spotkanie finansowany przez Miasto Bydgoszcz w ramach projektu: Tygiel Kulturowy. Przegląd różnorodności kulturowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *